EHF EURO 2020
Španci rutinskom pobjedom nad Češkom otvorili drugi krug
16.01.2020. u 17:34

Rukometna reprezentacija Španije, aktuelni prvaci Evrope, upisali su prvu pobjedu u prvom kolu druge grupne faze Evropskog prvenstva nakon što su večeras u Beču sa 31:25 savladali selekciju Češke.

Španci su u potpunosti dominirali u večerašnjem susretu, koji su u potpunosti kontrolisali i samo potvrdili da su i ove godine s pravom jedan od favorita za zlatnu medalju.

Prvo poluvrijem Španija je okončala s pet golova prednosti, a na pauzu su otišli s rezultatom 14:9.

U nastavku su Česi dosta bolje parirali protivniku, ali uprkos tome španski rukometaši su uspjevali da održe prednost iz prvog dijela susreta.

Na kraju su branioci titule prvaka Evrope slavili s 31:25 i upisali prvu pobjedu u drugoj grupnoj fazi.

Prvi strijelac utakmice bio je Ondrej Zdrahala sa osam pogodaka, dok je njegov reprezentativni kolega Stanislav Kasparek postigao dva manje.

Najefikasniji u redovima Španije bili su Angel Fernandez Perez i Alex Dujshebaev sa po pet pogodaka.