Kup kralja
Solari debitovao pobjedom, briljirale mlade snage Reala
Fudbaleri Real Madrida uspjeli su prekinuti seriju od pet utakmica bez pobjede u domaćim takmičenjima
31.10.2018. u 22:01
Vincius Junior

Aktuelni prvaci Evrope večeras su slavili sa 4:0 na gostovanju kod niželigaša Melille u meču šesnaestine finala Kupa kralja.

Los Blancosi su poveli u 28. minuti golom Karima Benzeme. Francuskom napadaču asistirao je 22-godišnji Alvaro Odriozola. U sudijskoj nadoknadi prvog dijela prednost Kraljeva udvostručio Marco Asensio na asistenciju Viniciusa Juniora.

Sve do 79. minute ekipa koju je ove sedmice preuzeo Santiago Solari imala je dva gola prednosti, a onda je asistent za prvi pogodak Reala Alvaro Odriozola pogodio mrežu Melille za 0:3. Novu na asistenciju upisao je Vincius Junior.

Da Real u potpunosti može računati na mlade snage potvrdio je 21-godišnji Ramon Gonzalez. Mladi fudbaler koji je u igru ušao u 82. minuti konačnih 0:4 postavio je u drugoj minuti sudijske nadoknade, a odličnu partiju drugom asistencijom večeras krunisao je Odriozola.