Liga prvaka
Šokantan poraza Reala protiv Shakhtara
Fudbaleri Reala šokantno su poraženi od Shakhtara u 1. kolu Lige evropskih prvaka.
21.10.2020. u 20:35

Na stadionu Alfredo di Stefano desetkovani tim iz Ukrajine slavio je sa 3:2.

Međutim, nakon nešto više od pola sata igre gosti su vodili sa 2:0. Igrao se 29. minut kada je Tete snažno šutirao i matirao golmana Kraljeva za 0:1. Tri minute kasnije Varane je postigao autogol za 0:2.

U finišu prvog poluvremena (42. minut) Solomon postiže i treći gol za nevjerovatnih 0:3.

Real se vratio u život u drugom poluvremenu. Modrić je u 54. minuti smanjio na 1:3, a pet minuta kasnije Junior Vinicius pogađa za 2:3.

Ipak, Kraljevi nisu imali snage za povratak. Istina, u 92. minuti pogodio je Kroos, ali je gol poništen nakon pregleda VAR-a.

U drugom meču koji je igran od 18.55 sati Salzburg i Lokomotiv Moskva su podijelili bodove odigravši 2:2.