Iznenađenje
Šokantan poraz Švedske, Ukrajina remizirala pred gostovanje u Zenici
Fudbaleri Švedske šokantno su poraženi na gostovanju kod Gruzije u grupi B kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
11.11.2021. u 20:42

Gruzijci su došli do drugog trijumfa u grupi slavivši rezultatom 2:0.

Domaći tim je golove postigao u drugom poluvremena. Dvostruki strijelac bio je Khvicha Kvaratskhelia. Prvi put je pogodio u 61., a drugi put u 78. minuti.

Švedskoj nije pomogao ni Zlatan Ibrahimović koji je predvodio napad, a neočekivani poraz doveo je Šveđane u tešku situaciju u finišu kvalifikacija.

Švedska je i dalje prva u grupi sa 15 bodova, a Španija na drugoj poziciji ima 13 bodova uz meč manje. Crvena furija gostuje kod Grčke.

Pored kvalifikacionih, neke selekcije igraju i prijateljske mečeve.

Tako je Ukrajine pred gostovanje u Zenici (16. novembar) na domaćem terenu remizirala s Bugarskom rezultatom 1:1.

Bugari su imali vodstvo od 35. minute zahvaljujući golu Kirilova. Poravnanje Ukrajini donio je Stepanenko u 80. minuti.