Grupa C
Šok za Messijevu Argentinu: Saudijska Arabija kreirala veliku senzaciju na Mundijalu
Prva velika senzacija dogodila se na Svjetskom fudbalskom prvenstvu u Kataru.
22.11.2022. u 13:07

Saudijska Arabija preokretom je srušila jednog od favorita turnira, selekiju Argentine slavivši rezultatom 1:2. Za Saudijsku Arabiju ovo je definitivno najveća pobjeda u historiji.

Argentina je povela u 10. minuti golom Lionela Messija iz penala.

Izgledalo je tada da će Gaučosi lako slomiti autsajdera u grupi C, ali Saudijci nisu razmišljali na taj način.

Argentini su u prvom poluvremenu poništena još dva gola zbog ofsajda, sasvim opravdano.

Preokret je uslijedio u drugom poluvremenu. Prvo je Saleh Al Shehri u 48. minuti poravnao na 1:1, a onda je Salem Al Dawsari pogodio za preokret.

Slavlje Salema Al Dawsarija FOTO: ANADOLIJA

Požrtvovanom igrom, borbom za svaku loptu, Saudijska Arabija nije dozvolila Messiju i društvu velike prilike u drugom poluvremenu. Najbolju je u 63. minuti propustio Nicolas Tagliafico kada je njegov udarac sa dva-tri metra od gola zaustavio čuvar mreže Saudijske Arabije.

Argentincima za poravnanje nije bilo dovoljno ni dodatnih 14 minuta, koliko je meč produžio Slavko Vinčić.

U drugom meču ove grupe od 17 sati će snage odmjeriti Poljska i Meksiko.