Premier liga
Šok na Old Traffordu: Fenjeraš odnio puni plijen
Fudbaleri Manchester Uniteda u meču 20. kola Premier lige doživjeli su četvrti ovosezonski poraz, a puni plijen s Old Trafforda odnijela je posljednjaplasirana ekipa Sheffield Uniteda koja je slavila s 2:1.
27.01.2021. u 23:09

Gostujući sastav poveo je u 23. minuti pogotkom 24-godišnjeg defanzivca Keana Bryana.

Minimalnu prednost igrači Sheffielda Uniteda uspjeli su zadržati do odlaska na odmor.

Sve do 64. minute semafor na popularnom Teatru snova pokazivao je 0:1, a onda se Harry Maguire pobrinuo za izjednačenje rezultata.

Fenjeraš se nije predavao, pa je u 74. minuti stigao do novog vodstva. Ovoga puta mrežu engleskog velikana zatresao je Oliver Burke, koji je u igru ušao četiri minute ranije.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, pa su gosti stigli do tek druge ovosezonske pobjede, dok je ovo Unitedu bio četvrti poraz na domaćem terenu.

Golove s utakmice Manchester United - Sheffield United pogledajte OVDJE.