Kup Kralja
Sociedad na Santiago Bernabeuu održao lekciju Realu
Fudbaleri Real Sociedada plasirali su se u polufinale Kupa kralja nakon što su večeras s 4:3 savladali Real Madrid na Santiago Bernabeu.
06.02.2020. u 20:56

Gosti iz Baskije poveli su golom Martina Odegaarda, koji u redovima Sociedada igra kao posuđeni igrač Los Blancosa. Ipak, Norvežaninu to nije mnogo smetalo pa je u 22. minuti zatresao mrežu kluba s kojim je pod ugovorom.

S minimalnom prednošću Sociedad je otišao na poluvrijeme, a do 56. minute još su dvije lopte završile u mreži Reala. Oba puta strijelac je bio Isak. Dvadesetogodišnji Šveđanin prvo je u 54. minuti udvostručio prednost gostiju, da bi samo dvije minute kasnije povisio na 3:0.

Real je smanjio preko Marcela u 59, ali je Isak odličnu partiju krunisao asistencijom za Merina, koji u 69. pogađa za 1:4.

Real je do kraja uspio preko Rodryga smanjiti na 2:4, da bi Nacho u trećoj minuti sudijske nadoknade pogodio za konačnih 3:4.

Golove s utakmice Real Madrid - Real Sociedad pogledajte OVDJE.