Sudio Peljto
Slovaci u Podgorici ispustili dva gola prednosti
Fudbalska reprezentacija Crne Gore večeras je u Podgorici u prijateljskom meču sa Slovačkom remizirala, rezultatom 2:2.
17.11.2022. u 20:52

Slovačka, rival Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama za EURO 2024,  povela je golom Davida Hancka u 15. minutu. Hancko je iskoristio slabiju reakciju domaće odbrane i fantastičnu akciju Stanislava Lobotke i Juraja Kucke i rutinski savladao crnogorskog golmana.

Na 2:0 povisio je Kucka u 47. minutu. Priliku da se upiše imao je i Ondrej Duda, ali je Stefan Savić intervenisao ispred praznog gola.

Savić je u 77. minutu smanjio na 2:1. Defanzivac madridskog Atletika je, nakon kornera Vukana Savićevića, nadvisio Milana Škrinjara i glavom zatresao mrežu Martina Dubravke.

Šansu da poravna rezultat imao je i Nikola Krstović u 86. minutu, ali je šutirao pored gola. Ipak, Crna Gora je stigla do izjednačenja golom Stefana Savića u sedmom minutu sudijske nadoknade iz jedanaesterca.

Dvoboj je sudio bh. arbitar Irfan Peljto.

Crnogorsku selekciju u nedjelju očekuje gostovanje u Ljubljani gdje će prijateljski meč igrati sa Slovenijom.