Penali odlučili
Slovaci bolje šutirali "sa kreča", Škoti idu na megdan Srbiji
Selekcija Slovačke plasirala se u finale doigravanja za plasman na Evropsko prvenstvo nakon što je poslije boljeg izvođenja s 4:2 savladala reprezentaciju Republike Irske.
08.10.2020. u 23:36

Slovačka će tako biti protivnik selekciji Sjeverne Irske koja je na Grbavici poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca porazila Bosnu i Hercegovinu.

Prvo poluvrijeme susreta na stadionu Tehelne pole u Bratislavi protekao je bez pravih prilika.

Možda jedino vrijedi spomenuti šut Jamesa McCleana iz 37. minute koji je izblokirala domaća.

Ni u drugom poluvremenu nije bilo velikih šansi, a jedina prava prilika viđena je u 105. minuti kada je Alan Browne pogodio stativu za Irsku.

Ipak, u penal lutriji domaći fudbaleri bili su preciniji i skoncentrisaniji, pa će se Slovaci naći u finalu play-offa za plasman na EURO.

U drugom susret Škotska je na penale s 5:3 bila bolja od Izraela i tako zakazala duel sa Srbijom.