Katastrofa Rođenih
Sloga u Modriči deklasirala Velež
Fudbaleri veleža nastavili su s očajnim, a fudbaleri Sloge sa sjajnim partijama u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
30.08.2022. u 20:52

Sloga je u Modriči u uvodnom meču osmog kola bh. elite došla do jedne od najvećih pobjeda u historiji kluba, savladavši Mostarce rezultatom 3:0.

Tim Zorana Ćurguza zasluženo je deklasirao Rođene, a dominaciju u prvom poluvremenu krunisali su pogotkom u 43. minuti kada je Slavišu Bogdanovića savladao Mario Krstovski.

Nije primljeni pogodak razdrmao goste u drugom dijelu, već nasuprot.

U 54. minuti Aleksandar Milaković je uduplao prednost Sloge, a u 81. minuti rezervista Leo Janković dokrajčio je Rođene.

Velež nakon šest utakmica ima isto toliko bodova, s jednom pobjedom, tri remija i dva poraza i trenutno je na devetom mjestu, dok je Sloga u sedmom odigranom meču došla do treće pobjede i probila se na treće mjesto na tabeli sa 11 bodova. Vrijedi istaknuti da su Dobojlije postigle 16 golova i trenutno su najefikasniji tim prvenstva.