Sloboda prekinula šestomjesečni post, na Pecari iz "keca u dvojku" i velika pobjeda Rudara
Poslije šest mjeseci posta fudbaleri Slobode uspjeli su ostvariti premijerligašku pobjedu.
23.04.2022. u 16:56

Tuzlaci su u 27. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine nadigrali Leotar rezultatom 1:0.

Jedini gol na meču dao je Malden Veselinović, poslije početničke greške gostujućeg golmana Miće Vukanovića.

Sloboda je bila bolji rival, a trijumf je mogao biti i ubjedljiviji.

Leotar je meč okončao s igračem manje, nakon što je u 86. minuti isključen Rashid Chichba.

Sloboda je prije trijumfa protiv Leotara posljednji put slavila u 13. kolu, 16. oktobra prošle godine protiv Radnika sa 3:0.

Prva je ovo pobjeda trenera Amira Spahića u četvrtom meču na klupi Crveno-crnih.

Tuzlaci sada imaju 29 bodova, a Leotar pet manje.

U drugom meču do važnog trijumfa u borbi za opstanak došao je Rudar na Pecari protiv Širokog Brijega rezultatom 3:1.

Široki je poveo autogolom Sajaka u 45. minuti, a gosti su preokrenuli golovima Pekije u 78., Kneževića u 85. i Kulenovića u 94. minuti.

Rudar ima 22 boda i preptosljednji je na tabeli, a Široki je šesti sa 11 bodova više.