PLBiH za rukometaše
Sloboda namučila Borac, meč u Boriku počeo minutom šutnje u čast Zlatka Saračevića
Rukometaši banjalučkog Borca pobjedom su krenuli u proljetni dio Premijer lige Bosne i Hercegovine nakon što su danas u Boriku savladali tuzlansku Slobodu rezultatom 20:19 (10:6).
24.02.2021. u 20:02

Prije početka zaostalog susreta 16. kola minutom šutnje odana je počast Zlatku Saračeviću iznenadno preminulom rukometnom velikanu.

Najviše pogodaka za Borac postigao je Miloš Nježić šest, Aleksandar Milićević pet, te Savo Slavuljica četiri.

Rukometaš Slobode Anes Bečić bio je najefikasniji igrač Tuzlaka sa osam golova, dok su Edin Klis i Emir Suhonjić postigli po četiri gola.

Izabranici Veselina Vujovića su ovom pobjedom izbili na prvo mjesto premijerligaške tablice sa ukupno osvojenih 26 bodova, dok Tuzlaci imaju sedam bodova manje i nalaze se na šestoj poziciji.

U narednom kolu ekipa Slobode dočekuje dobojsku Slogu, dok Banjalučani putuju u Zavidoviće gdje ih očekuje duel protiv Krivaje.