Sloboda bez pobjede 12. utakmicu zaredom, Bilbija i Zec utišali Bilino polje
Završena su još dva duela 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
23.02.2020. u 16:25

Sloboda i Mladost su na Tušnju odigrali utakmicu bez golova, dok je Zrinjski u Bilinom polju pobijedio Čelik sa 2:0.

U prvom poluvremenu utakmice na Tušnju dva tima nisu pokazala apsolutno ništa. Tuzlaci su nešto ofanzivnije krenuli tek u posljednjih dvadesetak minuta meča, kada je šef struke domaćih na travnjak poslao Saida Husejinovića, Samira Bekrića i Edisa Smajića.

Najbolji pokušaj za Slobodu imao je rezervista Said Husejinović u 75. minuti. Njegov udarac sa dvadesetak metara otišao je pored gola.

Isti igrač je šutirao topovski u 82. minuti, ali preko gola.

Mladost je u Tuzlu došla da ne izgubi, u čemu je i uspjela, a prema prikazanom obje ekipe će do posljednjeg kola grčevito boriti za opstanak.

Vrijedi istaći da je Sloboda posljednju premijerligašku pobjedu ostvarila u osmom kolu, odnosno u septembru prošle godine. Naredno kolo gostuju kod Zrinjskog.

Upravo su fudbaleri Zrinjskog na otvaranju proljetnog dijela prvenstva savladali još jednog davljenika, ekipu Čelika.

Mostarci su na Bilinom polju trijumfovali golovima Nemanje Bilbije i Asima Zeca.

Bilbija je bio strijelac u šestoj minuti nadoknade prvog poluvremena, a Zec je pogodio osam minuta prije kraja meča.

Na startu utakmice u Zenici teže je povrijeđen veznjak Zrinsjkog Edin Rustemović. On je zaradio potres mozga i kolima Hitne pomoći je prevezen u zeničku bolnicu.

Posljednji meč 20. kola na Pecari igraju Široki Brijeg i Borac.