Slatka osveta: Velež nanio Borcu osmi poraz i preskočio ga na tabeli
Velež je stigao do prve proljetne pobjede u Premijer lige Bosne i Hercegovine.
05.03.2021. u 19:55

Rođeni su u prvoj utakmici i jednom od derbija 21. kola na svom stadionu savladali Borac rezultatom, osvetivši se tako za poraz iz prvog dijela sezona obilježen kontroverznim suđenjem Miloša Gigovića.

Pobjeda Veleža kojoj je svjedočio i selektor Zmajeva Ivaylo Petev čista je kao suza. Od prve minute tim Feđe Dudića krenuo je po trijumf. Napadi su se isplatili tek u prvoj minuti nadoknade prvog dijela kada je Anđušić udarcem s vrha šesnaesterca poslao loptu u mrežu.

Borac u prvom poluvremenu nije ni pogledao prema golu Veleža, a već nakon pet minuta igre u nastavku propali su dogovori iz svlačinice jer je bilo 2:0 za Velež. Ovoga puta Cvijanović se upisao u strijelce, što je za napadača Veleža deseti gol u sezoni.

Banjalučani se poslije drugog pogotka nisu oporavili, a prema prikazanoj igri ništa više od poraza nisu ni zaslužili.

Veležu je ovo jubilarna 10 pobjeda u sezoni, a bez poraza su osam vezanih mečeva. Rođeni na kontu imaju 37 bodova, koliko Željo na drugom i Široki na četvrtom mjestu, ova dva tima imaju i meč manje. Borac je osmim porazom u sezoni na petoj poziciji sa 35 bodova.

Banjalučane u srijedu očekuje utakmica u četvrtfinalu Kupa BiH protiv Širokog Brijega na Pecari.