Svjetsko prvenstvo
Slaba partija Vatrenih: Remi Maroka i Hrvatske na otvaranju grupe F
Maroko i Hrvatska odigrali su meč bez pogodaka (0:0) na startu grupe F Svjetskog fudbalskog prvenstva u Kataru.
23.11.2022. u 12:54

Hrvatska je prvu veću priliku imala u 17. minuti kada Perišić pucao s velike udaljenosti, ali je lopta prošla malo iznad prečke.

Vatreni su u sudijskoj nadoknadi prvog dijela propustili dvije prilike.

Prvo je Vlašić promašio zicer kada je njegov udarac sjajno odbranio Bono.

Minut kasnije Modrić je šutao sa distance ali je lopta otišla preko gola Maroka, tako da se na poluvrijeme otišlo rezultatom 0:0.

Maroko je u nastavku prvi zaprijetio. Mazraoui je šutirao glavom, a Livaković se istakao odličnom intervencijom.

Izabranici Zlatka Dalića su uzratili minut kasnije.

Lovren je stigao prvi na odbijenu loptu, međutim jedan od stopera Maroka uspio je spasiti gol svoje selekcije.

Dalić je napravio četiri izmjene koje nisu donijele ništa posebno, već su pokazale samo slabosti Vatrenih.

Hrvati su imali veći posjed lopte, pritiskali Marokance, ali do kraja susreta nisu uspjeli pronaći put do mreže Lavova.

Drugi meč grupe F igra se večeras od 20 sati. U Al Rayyan se sastaju Belgija i Kanada.

Hrvatska će u narednom kolu 27. novembra igrati protiv Kanade, dok će Maroko protiv Belgije.