Kipar
Sjajni Kenan Pirić odveo AEK na vrh tabele
Fudbaleri AEK-a iz Larnace novi su lideri šampionata Kipra, a zasluge za to idu na račun golmanu bh. tima Kenanu Piriću.
17.12.2022. u 16:32

Čuvar mreže Zmajeva briljirao je u derbiju 15. kola protiv Omonije u kojem je AEK slavio sa 2:1.

Pirić je ubilježio pet odbrana, a posebno je impresivna ona u 93. minuti, kojom je svom timu osigurao tri boda i proboj na lidersku poziciju. Za tim iz Larnace svih 90 minuta odigrao je još jedan reprezentativac BiH, stoper Hrvoje Miličević.

AEK je u seriju od sedam uzastopnih pobjeda, a u toj seriji Pirić je primio samo dva gola. Zaista, naš ćuvar mreže igra sezonu karijere i samo je pitanje dana kada će na vrata tima iz Larnace zakucati neki klub iz najjačih evropskih liga.

Najzanimljivije detalje i Pirićevu odbranu u 93. minuti protiv Omonije možete pogledati OVDJE