Briljira na Kipru
Sjajna forma: Kenan Pirić sačuvao mrežu na 11 utakmica u dosadašnjih 18 kola
Kenan Pirić, golman fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, još jednom je potvrdio da je u sjajnoj formi.
08.01.2023. u 11:41

Njegov AEK iz Larnace gostovao je kod Anorthosisa, u 18. kolu šampionata Kipra, odigravši 0:0. Bh. čuvar mreže branio je cijelu utakmicu za AEK i ovo mu je bio 11. susret bez primljenog gola u ligi.

Pirić je bio starter na svakom ligaškim utakmicama ove sezone, a u zadnjih osam duela primio je samo jedan gol.

Anorthosis je prekinuo seriju od devet uzastopnih pobjeda AEK-a, a velike zasluge za ovaj učinak pripadaju i golmanu Zmajeva koji je za 810 minuta (ne računajući sudijsku nadoknadu) primio samo dva gola. Pirić je trenutno bh. golman koji je u najboljoj formi i kod novog selektora Faruka Hadžibegića ravnopravno konkuriše za "broj jedan".

Svih 90 minuta za AEK sinoć je odigrao i drugi bh. reprezentativac Hrvoje Miličević.

Tim iz Larnace je lider šampionata Kipra sa 41 bodom, a drugoplasirano APOEL ima bod manje.