PLBiH, 5. kolo
Sjajan derbi: Sarajevo i Velež podijelili bodove na Koševu
Fudbaleri Sarajeva i Veleža remizirali su u derbiju 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine - 1:1.
23.08.2020. u 20:49

Rođeni su poveli u finišu prvog dijela, a Bordo tim je do izjednačenja stigao u nastavku meča.

Gosti su bolje ušli u utakmicu i pveć u 4. minuti zaprijetili preko Pršeša, koji nije najbolje iskoristio grešku Salčina. I u narednih dvadesetak minuta prijetili su gosti preko Mulića, Radović i Cvijanovića, ali promjene rezultata nije bilo.

Sarajevo se pritiska oslobodilo nakon pola sata igre. Prvi je opasnije zaprijetio Oremuš, koji je na ubacivanje Jukića glavom šutirao pored gola. Nekoliko minuta kasnije iz slične pozicije i Mustedanagić šutira pored gola.

Velež je poveo u 44. minut. Bio je to mat u tri poteza. Brandao je ubacio sa lijeve strane, Mulić preskočio loptu, a Ćosić pogodio.

Na otvaranju drugog poluvremena zaprijetio je Tatar, ali je šutirao pored gola. Odgovorio je Vehabović koji je istrčao kontru, izašao sam pred golmana Kovačevića, ali je oklijevao, pa je odbrana Sarajeva otklonila opasnost.

I onda kazna već u narednom napadu, u 59. minuti. Handžić je spustio loptu za Jukića, a ovaj pogodio za 1:1.

Deset minuta kasnije Zvonić je sa gol-linije izbio loptu i spasio Velež, a u narednom napadu još jedna stopostotna prilika za domaće. Dupovac se ubacio u napad i sa pet metara u padu pogađa dobro postavljenog Bobića.

Do kraja meča i jedni i drugi su pokušali stići do pobjede, ali se rezultat nije mijenjao.

Rezultati, parovi, sudije i satnica

Željezničar - Mladost DK 0:1 (Hadžić 32)

Široki Brijeg - Borac 3:0 (Radeljić 23, Jović 37, Pervan 51)

Zrinjski - Sloboda 1:0 (Mašić 21)

Krupa - Radnik 1:1 (Mandić 69 / Zukić 59)

Tuzla City - Olimpik 3:2 (Ubiparip 19pen, Nukić 26, Barišić 61 / Milanović 28, Osmanović 90)

Sarajevo - Velež 1:1 (Jukić 59 / Ćosić 44)