Velež - Željo
Sivac se nije proslavio: Pogledajte sve sporne situacije iz Mostara
Da su u nekim situacijama oštećeni, smatraju i jedni i drugi
15.09.2019. u 12:48

Kontroverznim odlukama zenički arbitar Ermin Sivac potrudio se da bude prvo ime derbija starih rivala Veleža i Željezničara, koji je završen podjelom bodova (1:1).

Da su u nekim situacijama oštećeni, smatraju i jedni i drugi.

Krenimo redom. U devetoj minuti utakmice gosti su tražili penal. Sipović je u šesnaestercu Veleža dobio lakat u lice od Fajića, ostao je ležati, ali sudija Sivac nije se oglašavao.

Ubrzo nakon toga Velež je golom Brandaa stigao u vodstvo, a Rođeni su sa minimalnom prednošću otišli na odmor.

Najčudniju odluku glavni sudija subotnjeg premijerligaško derbija donio je u 54. minuti. Kod rezultata 1:0 za domaće, poništio je gol domaćinu. Mnogi smatraju da samo on zna zbog čega je to učinio.

Pet minuta kasnije Željo pogotkom Boje stiže do 1:1, što je i konačan ishod susreta.

Nova sporna situacija desila se pred sami kraj utakmice. Željo je izveo posljednji korner na meču, Osmanković je pokušao glavom, ali nije pogodio. Stoper Plavih oštro je reagovao kod sudije, smatravši da je odgurnut, no Sivac je ima i previše loš dan da bi pokazao na "kreč" duboko u sudijskoj nadoknadi.