Premijer liga
Široki upisao četvrtu pobjedu, Tuzla City slavio u osmom duel gradskih rivala
Dvije utakmice devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine igraju se danas. Od Tuzla City je u gradskom derbiju s 2:1 savladao Slobodu, dok je Široki Brijeg bio bolji od Mladosti. Direktan tekstualni prijenos susreta devetog kola PLBH mogli ste na portalu Faktor.
27.09.2020. u 17:11

Kraj susreta, Široki je s 2:1 savladao Mladost i tako stigao do četvrte ovosezonske pobjede.

90. +2: Igra se sudijska nadokanda susreta na Pecari.

86. minut: Jurilj je promašio još jednu veliku priliku za domaći sastav.

79. minut: Jurilj je mogao riješiti pitanje pobjednika, no stativac je spasila goste.

71. minut: Dvostruka izmjena Karačića: Umjesto Jurića i Ikića u igri su Angelov i Jurilj.

66. minut: Lagan plijen za Zlomislića nakon ubacivanja iz slobodnog udarca.

62. minut: Dobar napada Mladost upropastio je loš centaršut Lalića.

59. minut: Cipetić je dobro ubacio, no pravovremena reakcija gostujuće odbrane spriječila je da lopta dođe do Jovića i Jurića.

54. minut: GOL GOL GOL! Jović pogađa za totalni preokret ekipe Tonija Karačića.

53. minut: Za razliku od početka utakmice, dosta mirniji period igre.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme utakmice Široki Brijeg - Mladost.

Kraj prvog poluvremena na Pecari, rezultat je 1:1.

34. minut: Novopečeni reprezentativac BiH Branimir Cipetić je dobro ubacio, Jović šutirao, no gostujuća odbrana uspjela je izblokirati njegov udarac.

31. minut: Jović je centrirao, ali niko loptu nije dirao na putu ka golu, te je ona prevarila Bukvića i završila u mreži iza njegovih leđa.

31. minut: GOL GOL GOL! Jović je pogodio za izjednačenje na Pecari.

28. minut: Širokobriježani su tražili najstrožiju kaznu nakon pada Jovića u šesnaestercu gostiju.

25. minut: Domaćin stvara pritisak, no Bukvić je u dva navatra bio siguran.

19. minut: Široki dominira, no bez prave prilike koja bi mu donijela izjednačenje.

13. minut: Šut Vukoje zaustavlja Bukvić.

12. minut: Nakon vodstva gostiju domaći tim je preuzeo inicijativu.

8. minut: GOL GOL GOL! Mladost vodi na Pecari, Enes Alić je strijelac iz slobodnog udarca.

6. minut: Bez većih uzbuđenja u drugom susretu današnjeg programa devetog kola Premijer lige BiH.

1. minut: Počeo je susret na Pecari između Širokog Brijega i Mladosti.

Kraj gradskog derbija u Tuzli. Tuzla City slavio je s 2:1.

90. minut: Tri minute sudijske nadokande igrat će se na Tušnju.

89. minut: Dobra prilika za Tuzla City, Ubiparip je mogao riješiti pitanje pobjednika. Golubović odlično brani.

84. minut: Jusić otklanja opasnost pred golom Slobode, novi korner za Tuzla City.

81. minut: Slab pokušaj Ubiparipa glavom, lopta odlazi iznad prečke...

80. minut: Kurtalić šutira glavom nakon kornera, no lopta odlazi pored gola. Još jedna dobra prilika za Slobodu je to bila.

79. minut: Nikolić je žestoko nagazio Dženisa Beganovića.

73. minut: Žuti karton za Rustemovića poslije faula na Dženisom Beganovićem.

72. minut: Asistenta drugog gola za Tuzla City, Mirsada Ramića, zamijenio je Dejan Maksimović.

70. minut: Saša Maksimović glavom šutira pored gola, bila je to dobra prilika za Slobodu.

66. minut: GOL GOL GOL! Izmjene rezultirale promjenom. Ubiparip je donio novu prednost Tuzla Cityju! Ramić je odlično za srbijanskog napadača koji glavom u padu pogađa za 2:1.

63. minut: Dvostruka izmjena Nalića. Rustemović umjesto Karjaševića, Ubiparip je zamijenio Đerića.

62. minut: Golubović boksuje dobar centaršut Nikolića iz slobodnog udarca.

59. minut: GOL GOL GOL! Maksimović je pogodio za 1:1, poslije dobrog centaršuta Dženisa Beganovića.

58. minut: Dobra prilika za City, no odbrana Slobode blokira u posljednjem trenutku.

57. minut: Zanimljivo drugo poluvrijeme na Tušnju.

55. minut: Velika šansa za Slobodu preko Maksimovića, no rezultat se nije promijenio zahvaljujući dobroj intervenciji Muminovića.

53. minut: Jusić u posljednji trenutak interveniše ispred Džafića. Pritom je dobio i jedan udarac, pa je glavni arbitar nakratko prekinuo susret.

47. minut: Prvi korner za Slobodu u nastavku utakmice.

46. minut: Elvis Mujić označio je početak drugog poluvremena.

Kraj prvog poluvremena na Tušnju. Tuzla City vodi golom Crnkića iz 13. minute.

45. +1: Velika prilika za Slobodu. Muminović nije najbolje reagovao poslije udarca Mujagića, ali je Đerić loptu glavom s gol-linije izbacio u korner.

45. minut: Minuta sudijske nadoknade igrat će se u prvom poluvremenu.

45. minut: Žuti karton za Rugaševića zbog prekršaja na sredini terena.

44. minut: Finiš prvog poluvremena na Tušnju.

36. minut: Najbolja prilika za Slobodu. Udarac Mujagića s ivice šesnaesterca brani Muminović.

35. minut: Barišić izbacuje loptu u korner, u dobrom prodoru je bio Husejinović.

33. minut: Opasan pokušaj Nukića zaustavlja Golubović, koji je na prvoj stativi uspio ukrotiti prizemni šut kapitena Tuzla Cityja.

29. minut: Dva vezana kornera za Tuzla City. Nominalni domaćin nešto bolji u ovim trenucima meča.

27. minut: Žuti karton za Jusića poslije faula nad Crnkićem.

22. minut: Udarac Nikolića ovog puta blokira Devedžić. Novi korner za Tuzla City. Nakon onog u 14. minuti stigli su do vodstva.

20. minut: Nikolić je povukao loptu nekih 20 metara, a onda šutirao iz velike udaljenosti, ali neprecizno.

13. minut: GOOOOL! Tuzla City vodi. Barišić je nakon kornera loptu proslijedio do Crnkića koji pogađa za 1:0. Treći ovosezonski pogodak bivšeg igrača Sarajeva.

12. minut: Maksimović loše šutira iz dobre pozicije, Muminović to lako hvata.

11. minut: Prekršaj za Slobodu, Karjašević je srušio Husejinovića.

7. minut: Žuti karton za trener Slobode Gradimira Crnogorca.

5. minut: Prvi korner za Slobodu.

4. minut: Karjaševiće šut sa nekih 20 metara sigurno hvata Golubović.

1. minut: Počeo je gradski derbi na Tušnju, prvi s centra krenuli su fudbaleri Slobode.