Prvenstvo BiH
Široki razbio Sparse u Sarajevu, odluka o prvaku u petom meču
Široki Brijeg večeras se revanširao Sparsima za poraz na Pecari
26.05.2019. u 18:45

Novog košarkaškog prvaka BiH saznat ćemo poslije petog finalnog meča između Sparsa i Širokog Brijega, s obzirom na to da je nakon četiri utakmice rezultat 2:2.

Široki Brijeg večeras se revanširao Sparsima za poraz na Pecari i na Grbavici slavio ubjedljivim rezultatom 75:59.

Sparsi su mogli eventualnom pobjedom prvi put u historiji postati prvaci BiH, ali je rezultatski pritisak očito ostavio traga na izabranicima Marka Trbića.

Rezultatski egal domaćin je držao u prvom poluvremenu, a Širokobriježani su bili više raspoloženi u drugom dijelu i na kraju zaluženo slavili.

Kod Širokog je odličan bio Mateo Drežnjak sa 19 poena, Steven Derrick je ubacio 17, a Filip Kraljević 16 poena. U ekipi Sparsa je dvocifren bio samo Kenan Bajramović sa 11 poena.

Igrači Sparsa i Širokog su prije meča minutom šutnje odali počast 16-godišnjem Srećku Forcanu, mladom igraču Igokee koji je preminuo danas.

Peti odlučujući susret za prvaka BiH igra se u četvrtak od 20 sati u Širokom Brijegu.

Obje ekipe plasirale su se u ABA ligu 2.