Široki okrenuo Sarajevo, glupost Bodula, Lukić spasio Borac
Mečevima u Širokom Brijegu i Bijeljini kompletirano je 18. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.
28.11.2021. u 16:59

Široki Brijeg je u derbiju kola na Pecari preokretom stigao do pobjede protiv Sarajeva rezultatom 2:1.

Sarajevo je bilo bolji tim u prvom poluvremenu. Tranzicija gostiju po osvojenoj lopti stvarala je brojne probleme Širokobriježanima, a bolju igru Bordo tim je krunisao pogotkom Bagarića u 36. minuti.

Široki je zaigrao znatno bolje u drugom dijelu, a šest minuta nastavka bilo je dovoljno domaćinu da izjednači rezultat. Dizdarevića je matirao Mujan na asistenciju rezerviste Lukića.

VEZANI TEKST - Fašizam u Širokom Brijegu: Na Pecari se "ukazao" ratni zločinac Slobodan Praljak

U 57. minuti Sarajevo je ostalo s igračem manje. Bodul je dobio crveni karton nakon što je u velikoj gužvi i naguravanju fudbalera udario jednog igrača domaćih.

Igrača više Široki je krunisao u 86. minuti. Vukoja je s bijele tačke matirao Dizdarevića. Prethodno je Kurdić srušio Lukića, a sudija Petrović bez mnogo razmišljanja pokazao na penal.

Sarajevo je u 95. minuti preko Oremuša moglo do remija, ali jedan igrač Širokog je s gol-linije otklonio opasnost.

VEZANI TEKST - Krpić u prijedorskoj močvari brži od sudijske pištaljke

U drugom meču Radnik i Borac podijeli su bodove odigravši meč rezultatom 1:1.

Radnik je poveo u 56. minuti preko Pantelića, a za poravnanje je pogodio Lukić u 87. minuti.

Mogao je Pantelić u 90. minuti donijeti trijumf Sembercima kada je izašao sam pred golmana Borca, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

Tabelu predvodi Zrinjski sa 45 bodova, slijede Tuzla City sa 35, Sarajevo sa 28, Borac i Široki sa 27 bodova.

Na pozicijama koje vode u niži rang su Radnik sa 11 i Posušje sa 15 bodova.