Remi u derbiju
Široki i Zrinjski ostali dužni navijačima
Široki Brijeg i Zrinjski remizirali su u 66. po redu hercegovačkom derbiju odigranom na stadionu Pecara.
18.07.2021. u 22:56

Meč prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine pred oko 4.000 navijača završen je najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Nisu hercegovački rivali stvorili previše prilika. Najbolju šansu za pogodak imao je fudbaler domaćih Šabić kada je u 54. minuti nakon dodavanja Medića pobjegao odbrani Zrinjskog, savladao Kukića, ali njegov udarac zaustavila je prečka.

Savić je u sudijskoj nadoknadi imao zicer nakon što mu je Bilbija spustio loptu glavom, a golman Miškić fantastičnom paradom spasio je svoj tim.

Nije derbi obilovao prilikama, ali zato jeste nervozom. Možda zbog toga što nikome nije u cilju da otvori sezonu porazom. Sudija Elvis Mujić pokazao je sedam žutih kartona - četiri domaćoj, a tri gostujućoj ekipi.

Zrinjski nije imao sreće s povredama u ovom meču. Poslije sudara s golmanom Kukićem u 39. minuti kratko je bez svijesti ostao Jakovljević, zbog čega je morao napustiti teren. U 70. minuti povrijedio se i Bekić, koji je na nosilima napustio travnjak.

Podsjetimo da je danas Sloboda na Tušnju pobijedila Rudar Prijedor rezultatom 1:0.

Ranije su bodove podijelili Željo i Borac (1:1), a Leotar je u Bijeljini savladao Radnik (0:1).

Sutra se sastaju Sarajevo - Tuzla City i Velež - Posušje.