Široki Brijeg za 18 minuta razbio Slogu i došao na bod do Zrinjskog
Fudbaleri Širokog Brijega savladali su Slogu sa 3:0 u 17. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.
06.11.2022. u 18:50

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno bez golova, domaći su pitanje pobjednika riješili u drugom dijelu za 18 minuta, kada su postigli tri gola.

Široki Brijeg je poveo u 62. minuti. Pogriješio je Zajić, Bagarić asistirao, a Lukić atraktivno petom pogodio mrežu Dobojlija. Sedam minuta kasnije Tomić spašava domaće sjajnom odbranom nakon udarca Krstovskog.

Kazna je stigla u 78. minuti. Valinčić je odigrao povratnu loptu, a Di Mateo Lovrić sa vrha šesnaesterca matira Dabića za 2:0.

Dvije minute kasnije Bagarić je pogodio za 3:0 i tako zapečatio sudbinu Dobojlija.

Ovim trijumfom Širokobriježani su stigli na bod zaostatka iza lidera Zrinjskog, koji ima i utakmicu manje (odgođeni derbi protiv Veleža).