PLBiH, 9. kolo
Široki Brijeg preokretom do pobjede nad Mladosti, Jović glavni "krivac"
Fudbaleri Širokof Brijega upisali su četvrtu ovosezonsku pobjedu nakon što su, poslije preokreta, na Pecari s 2:1 savladali Mladost iz Doboja kod Kakanj.
27.09.2020. u 21:52

Meč devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine nije idealno počeo za domaći sastav jer je u sedmoj minuti susreta Enes Alić iz slobodnog udarca pogodio za vodstvo gostiju, a dobar dio krivice snosi i golman Širokobriježana Martin Zlomislić.

Gosti su prednost imali sve do 30. minute kada je Toni Jović izjednačio rezultat. Jović je centrirao, ali niko loptu nije dirao na putu ka golu, te je ona prevarila Semira Bukvića i završila u mreži iza njegovih leđa.

Samo nekoliko minuta kasnije Jović je ponovo bio u šansi. Novopečeni reprezentativac BiH Branimir Cipetić je dobro ubacio, Jović šutirao, no gostujuća odbrana uspjela je izblokirati njegov udarac.

Devet minuta igre u drugom dijelu bilo je dovoljno Jović da totalno preokre rezultat.

U nastavku meča imao je Široki još nekoliko dobrih prilika, no Jović i Jurilj nisu bili precizni, pa je domaćin na kraju slavio s 2:1