Konferencijska liga
Široki Brijeg bolji od albanske Vllaznije, gol u sudijskoj nadoknadi pokvario utisak
Široki Brijeg je novu sezonu otvorio domaćom pobjedom 3:1 nad albanskom Vllaznijom u utakmici prvog pretkola Konferencijske lige.
08.07.2021. u 22:55

Široki Brijeg odlično je u prvih pola sata nanizao je nekoliko sjajnih prilika pred gostujućim golom.

Nakon žestokog početka, uslijed velike vrućine, tempo igre donekle je opao, a Široki je došao u vodstvo iz penala u 43. minuti.

Gurishta je pred svojim golom srušio Jurilja, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Stanić pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:0.

Stanić je bio strijelac i drugog gola u 53. minuti, ponovno iz penala.

Tek što su krenuli s centra gosti su propustili veliku šansu. U velikoj gužvi pred golom Širokog lopta je došla do Hoxhaj, a ovaj je iz neposredne blizine pogodio prečku.

U 77. minuti, u trenucima kada su gosti bolje stajali na terenu, Široki je došao do trećeg gola. S desne strane je pred gol gostiju loptu ubacio Medić, a s pet metar za 3:0 pogodio je Lukić.

Pred kraj utakmice Vllaznia je ostala s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Krymi, a iako s brojčanim deficitom gosti su u sudijskoj nadoknadi uspjeli doći do gola i smanjiti na 3:1. Strijelac je bio Mehdi Coba.

Široki je u svom sljedećem napadu mogu do još jednog pogotka, ali je Juriljev šut zaustavila stativa.