Hercegovački derbi
Široki bolji od Zrinjskog: Angelov presudio Mostarcima golom u 89. minuti
Hercegovačkim derbijem između Širokog Brijega i Zrinjskog na Pecari spuštena je zavjesa na jesenji dio Premijer lige Bosne i Hecegovine.
13.12.2020. u 18:53

U itekako kvalitetnoj i uzbudljivoj utakmici slavili su Širokobriježani rezultatom 2:1.

Široki je bio bolji rival u prvom poluvremenu. Domaći su do prednosti stigli u 18. minuti golom Ćorića sa bijele tačke.

Zrinjski je zaigrao bolje u nastavku, a izjednačenje im je donio rezervista Mašić pogotkom u 77. minuti.

Imao je Zrinjski veliku šansu za preokret preko Bilbije u 88. minuti, ali je njegov udarac zaustavio sjajni Miškić.

Kazna je stigla već u sljedećem napadu. Ikić je prošao po desnoj strani i odlično zavrnuo u šesnaesterac, gdje Angelov sjajno reaguje i posprema loptu u mrežu.

Širokobriježani su trećom vezanom pobjedom stigli do trećeg mjesta na tabeli. Imaju 34 boda, dva manje od drugoplasiranog Željezničara. Na trećem mjestu je Velež sa 33 boda, Zrinjski i Borac su osvojili po 32 boda.