Boxing Day
Šesta pobjeda u nizu: Newcastle preskočio Manchester City
Sezona u engleskom Premiershipu nastavljena je nakon jednoipomjesečne pauze zbog Mundijala u Kataru.
26.12.2022. u 18:23

Boxing Day ludnica je krenula, a Newcastle je nastavio tamo gdje je stao prije odlaska na odmor. Svrake su na gostovanju pregazile Leicester sa 0:3 i došle do drugog mjesta na tabeli sa bodom više od trećeplasiranog Manchester Cityja koji ima i dvije utakmice manje.

Newcastle je do šeste vezane pobjede došao ekspresno, za 32 minute. Već u trećoj minuti je Wood pogodio iz penala, četiri minute kasnije u strijelce se upisao Almiron, a tačku na i stavio je Joelinton pogodkom u 32. minuti.

I u ostalim mečevima gosti su bili uspješni. Fulham je slavio kod Crystal Palace sa 0:3, a domaći tim je zbog crvenih kartona završio meč s dva igrača manje. Brighton je stigao do punog plijena protiv Southamptona (1:3), a u derbiju začelja Wolves je nadigrao Everton sa 1:2. Asmir Begović je bio na klupi.

Ranije su bodove podijelili Brentford i Tottenham (2:2).

Od 18.30 sati igraju Aston Villa i Liverpool, a današnji program susretom od 21 sat zatvorit će Arsenal i West Ham.