Posti šest mečeva
Serija promašaja protiv Empolija: Za Edina Džeku 13 je nesretan broj
Edin Džeko, kapiten fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercgovine, ostao je na 13 golova u Serie A i nakon 36. kola šampionata Italije.
06.05.2022. u 21:26

Dijamant je u pobjedi protiv Empolija u igru ušao u 70. minuti, a za nešto više od 20 minuta na terenu upisao je aisstenciju, ali i nekoliko velikih promašaja.

VEZANI TEKST - Spektakl na Meazzi: Inter od 0:2 do 4:2, san o tituli još živi, Džeko asistirao

Posebno se izdvajaju dvije velike prilike u sudijskoj nadoknadi. Prvo je nakon soloprodora pogodio stativu (pogledajte OVDJE), a nedugo potom iz još bolje situacije zapucao je loptu visoko preko gola (pogledajte OVDJE).

Nekoliko sekundi kasnije upisao je asistenciju kada je Alexis Sanchez nakon njegovog dodavanja pospremio loptu u mrežu za konačnih 4:2 (pogledajte OVDJE).

Džeko je ove sezone za Inter u svim takmičenjima nastupio na 47 utakmica. Postigao je 17 golova (13 u Serie A, tri u Ligi prvaka, jedan u Kupu Italije) i upisao devet asistencija.

Dijamant je bez gola u posljednjih šest utakmica, a posljednji put pogodio je protiv Verone (9. aprila).