Čudo se dogodilo
Serie A: Prekinuta serija od deset uzastopnih pobjeda Juventusa
Nakon što je SPAL šokirao Romu, Genoa je ostala neporažena u Torinu
20.10.2018. u 19:54

Dvije utakmice 9. kola Serie A i dva velika iznenađenja. Prvo je SPAL u Rimu savladao Romu sa 2:0, a nešto kasnije Juventus je ostao bez pobjede protiv Genoae.

Duel u Torinu završio je bez pobjednika, a gosti su tako napravili čudo i prekinuli veliku seriju od osam uzastopnih pobjeda na startu Serie A (deset pobjeda u nizu od starta sezone u svim takmičenjima).

Stara dama je odlično otvorila utakmicu, a gostujuću mrežu u 18. minuti zatresao je Cristiano Ronaldo. Činilo se tada da Juve neće imati težak zadatak.

Međutim, gosti se nisu predavali i u 67. minuti stigli su do izjednačenja. Kouame se izborio za jednu “izgubljenu“ loptu, sjajno centrirao, a Bessa preko Bonuccija glavom zakucao loptu u mrežu iza leđa nemoćnog Szczesnyja.

Domaći su do kraja meča pokušavali stići do drugog gola, ali je Radu uspio sačuvati svoju mrežu.

Miralem Pjanić odigrao je cijelu utakmicu u dresu Juventusa, dok Ervin Zukanović nije ulazio u igru kod gostujućeg tima.