Igrali Pjanić i Krunić
Serie A: Hat-trick Ronalda, očajnom Milanu ne pomaže ni Ibra
Zlatan Ibrahimović nije pomogao Milanu da na svom terenu savlada Sampdoriju
06.01.2020. u 17:07

Juventus je 2020. godinu počeo ubjedljivom pobjedom 4:0 protiv Cagliarija u Torinu. Stara dama je "poker" golova postigla u drugom poluvremenu, a briljirao je Cristiano Ronaldo sa tri pogotka.

Portugalac je načeo goste u 49. minuti nakon početničke greške odbrane Cagliarija, a u 67. minuti Ronaldo pogađa za 2:0 sa bijele tačke.

Rezervista Higuain je u 81. minuti povisio na 3:0, a Ronaldo je kompletirao hat-trick u 82. minuti za najubjedljiviji ovosezonski trijumf Juventusa.

Miralem Pjanić igrao je cijeli meč.

Zlatan Ibrahimović nije pomogao Milanu da na svom terenu savlada Sampdoriju. Meč na San Siru okončan je bez golova. Švedski golgeter u igru je ušao u 55. minuti. Reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić zamijenjen je u 85. minuti, a u 13. minuti dobio je žuti karton.

Atalanta je novu godinu počela silovito. Tim iz Bergama je pred svojim navijačima pregazio Parmu sa 5:0.

Derbi kola večeras igraju Napoli i Inter (20.45 sati).