Svjetsko prvenstvo
Senzacionalan poraz Hrvatske: Za poluvrijeme postigli samo sedam golova, četvrtfinale opasno visi
Fanatična i borbena Argentina senzacionalno je pobijedila Hrvatsku u trećem meču drugog kruga grupe 2 Svjetskog rukometnog prvenstva u Egiptu.
23.01.2021. u 19:32

Argentinaci su slavili rezultatom 23:19 i prestigli Hrvatsku na tabeli.

Hrvatska nije postigla prvih 11 minuta meča (5:1) pa se odmah na startu vidjelo da će problemi u napadu biti ogromni. Ipak, poslije prvih 30 minuta bilo je neriješeno 12:12

Hrvatska se u drugom poluvremenu mučila s realizacijom i za 20 minuta postigla samo tri gola, a drugi dio završila sa ukupno sedam postignutih golova, što je podatak koji dovoljno govori o današnjoj igri u napadu izabranika Line Červara.

Argentina je u 52. minuti otišla na plus 4 (19:15), što je bilo dovoljno za trijumf.

Susret je imao zanimljivu uvertiru jer su za utakmicu delegirani crnogorski arbitri Ivan Pavičević i Miloš Ražnatović. Kada su jutros stigle nominacije sudaca, Argentinci su se s pravom žalili, ali njihov apel Svjetska rukometna federacija (IHF) nije prihvatila.

Hrvatska u posljednjem kolu mora pobijediti Dansku i nadati se pobjedi Katara protiv Argentine.