Senzacija u Bosanskom Novom: Golčina Todorovića presudila Borcu
Treći poraz upisali su fudbaleri Borca na startu sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
26.08.2022. u 18:57

Borac je kao domaćin u Bosanskom Novom poražen od Leotara koji je stigao do druge pobjede u sezoni. Trebinjci su slavili sa 1:0, a meč je odlučila majstorija Ognjena Todorovića.

On je u 43. minuti topovskim udarcem sa 17 metara matirao Ćetkovića i tako iz prvog udarca prema golu doveo Leotar do prednosti.

Borac je poslije toga svim silama nastojao doći do pogotka, ali ofanzivci tima Nenada Lalatovića nisu imali rješenje na dobro postavljenu odbranu Leotara. I kada su ga pronalazili zaustavljao ih je odlični golman Dušan Puletić, koji je zaustavio osam udaraca, od čega šest u drugom poluvremenu.

Banjalučani su ostali na deset bodova i nisu uspjeli barem na kratko zasjesti na vrh tabele, a Leotar sada ima tri boda manje.