Liga prvaka
Senzacija na startu: Hrabri Česi šokirali Inter na Giuseppe Meazzi
Prvi gol u novoj sezoni elitnog razreda evropskog fudbala postigao je Sardar Azmoun
17.09.2019. u 20:45

Konačno je počelo. Vratila nam se Liga evropskih prvaka, a u prva dva meča nije bilo pobjednika. Zenit je neporažen napustio Lyon (1:1), a identičnim rezultatom završen je i meč Inter - Slavia.

Prvi gol u novoj sezoni postigao je Sardar Azmoun.

Iranski napadač koji nosi dres Zenita zatresao je mrežu Lyona za 0:1. Zanimljivo, tri minute prije gola Iranac je trebao napustiti teren zbog povrede. No, stisnuo je zube i odigrao do kraja prvog dijela (zamijenjen na startu drugog dijela), a za to je nagrađen golom.

Domaći su do izjednačenja stigli u 50. minuti, a zasluge za to pripadaju Memphisu Depayju. Holanđanin je izborio penal, a potom i pogodio za 1:1.

U drugom meču igranom na Giuseppe Meazza stadionu u Milanu Česi su šokirali favorizovanog domaćina. Mreže su mirovale do 64. minuta kada je Peter Olayinka matirao Samira Handanovića.

Imali su gosti još nekoliko sjajnih prilika u nastavku meča, ali nisu uspjeli dotući rivala. I onda se Inter probudio u sudijskoj nadoknadi, a Barella je u 92. minuti izjednačio.