Drama u Engleskoj
Senzacija: Ispao prvak Evrope, Atletico u četvrtfinalu Lige prvaka
Atletico Madrid je senzacionalnom pobjedom 3:2 poslije produžetaka zaustavio Liverpool u osmini finala Lige prvaka.
11.03.2020. u 23:34

Tako je nakon viceprvaka Evrope (Tottenham op.a.), svoj put u osmini finala završio i aktuelni prvak Starog kontinenta.

Liverpool je u prvom dijelu uspio anulirati zaostatak iz prvog meča. Redse je u vodstvo doveo Georginio Wijnaldum u 43. minuti.

Rezultat se do kraja 90. minute nije mijenjao, pa je dvoboj otišao u produžetke.

Liverpool je na startu prvog produžetka uduplao vodstvo. Firmino je pogodio u 94. minuti i tada je bilo jasno da na Anfieldu neće biti penala.

Dvije minute kasnije kultni stadion je zanijemio poslije gola Marcos Llorente. Bio je to rezultat koji je u četrtfinale vodio španski klub.

Na 2:2 je izjednačio isti igrač u 105. minuti, odnosno tik pred kraj prvog produžetka.

Za pobjedu Liverpoola pogodio je rezervista Morata u 120. minuti.

Večeras se u četvrtfinale plasirao PSG pobjedom nad Borussijiom Dortmund 2:0, a ranije su to učinili Atalanta Leipzig.