Senzacija: Gruzija srušila Srbiju u Beogradu
Košarkaška reprezentatcija Srbije poražena je večeras u drugom kolu kvalifikacija za Eurobasket od selekcije Gruzije.
23.02.2020. u 19:12

Gruzijci su kreirali senzaciju i slavili u Beogradu rezultatom 94:90.

Srbija je odlično otvorila meč i nakon prve četvrtine imala deset poena prednosti (28:18). Gruziji je pripala druga dionica reultatom 23:20, tako da je domaći tim na odmor odnio plus sedam.

Igrala je Gruzija dobro i treći dio igre. Rezultat je bio 24:19 za goste, tako da je Srbija u posljednju četvrtinu ušla sa dva ponea viška.

Gosti su vjerovali da mogu do iznenađenja, a u tome su uspjeli. Zadnju četvrtinu dobili su rezultatom 29:23 za konačnih 94:90.

Kod Srbije je odličan bio Aleksa Avramović sa 27 poena, a Ognjen Jaramaz ubacio je 22 poena. Epitet igrača utakmice pripao je Thaddus McFadden iz Gruzije, koji je duel završio sa 33 poena na kontu, uz sedam asistencija.