Afrički kup nacija
Senegal pobjedom otvorio nastup na kontinentalnom šampionatu
23.06.2019. u 20:55

Fudbalska reprezentacija Senegala upisala je prvu pobjedu na ovogodišnjem izdanju Afričkog kupa nacija, nakon što je u prvom kolu grup C s 2:0 savladala Tanzaniju.

Selekcija Senegala povela je golom Interovog Keite Balde u 28. minuti utakmice, što je bio i konačan rezultat prvih 45 minuta susreta na stadionu "30. juni" u Kairu.

U nastavku utakmice Senegal je udvostručio svoju prednost, a ovoga puta mrežu Tanzanije pogodio je Krepin Diatta u 64. minuti meča.

U drugom kolu Senegal će odmjeriti snage sa Alžirom koji večeras od 22 sata igra protiv Kenije.

Ranije danas Maroko je u meču prvog kola grupe D s 1:0 bio bolji od Namibije, a do pobjede je stigao zahvaljujući autogolu Itamunua Keimuine.