Protiv Manchester Cityja
Šef sudijske organizacije izvinio se Evertonu zbog nedosuđenog penala
Šef sudijske organizacije u Engleskoj Mike Riley uputio je izvinjenje Fudbalskom klubu Evertonu u čiju korist u subotu u meču protiv Manchester Cityja nije dosuđen penal.
01.03.2022. u 15:52

Nakon što je fudbaler Cityja u 85. minuti u svom šesnaestercu odigrao rukom, Paul Tierney, glavni sudija, odlučio je da ne pokaže na bijelu tačku, što je razbjesnilo fudbalere, kao i stručni štab Evertona, prenosi Anadolu Agency (AA).

- Izgubili smo bod zbog profesionalca koji ne može da radi svoj posao kako treba. Toliko je nekompetentno pogriješiti - rekao je menadžer Evertona Frank Lampard nakon utakmice na Goodison Parku, u kojoj je City slavio sa 1:0 golom Fodena u 82. minuti.

U borbi za opstanak, Karamelama bi sigurno značio potencijalno osvojeni bod, za koji su bili uskraćeni.

Kako javlja BBC, Riley je pozvao menadžera Evertona Franka Lamparda i predsjednika kluba Billa Kenwrighta da se izvini za grešku koja bi mogla koštati ovaj klub iz Liverpoola.

City je ostao prvi na tabeli i ima 66 bodova, dok je Everton tek na 17. poziciji sa 22 boda i bori se za ostanak u ligi.