Villin tinejdžer
Sedamnaestogodišnjak koji ne voli školu večeras je zatresao mrežu prvaka Engleske
Podmlađeni sastav Aston Ville eliminisan je iz FA Cupa nakon što ih je u petak navečer na Villa Parku s 4:1 porazio Liverpool.
08.01.2021. u 22:56

VEZANI TEKST - Mladi tim Aston Ville 60 minuta parirao Liverpoolu, Redsi i Wolvesi prošli dalje

Tim iz Birminghama koji zbog zaraze koronavirusom nije mogao računati na veliki broj prvotimaca nije se obruka, naprotiv. Do 60. minute Villa je jako dobro parirala gostima iz Liverpoola.

Aktuelni prvaci Engleske poveli su u četvrtoj minuti golom Sadija Manea, a domaćin je izjednačio preko Louieja Barryja u 41. minuti. Mladi fudbaler Ville postao je najmlađi strijelac u dresu jednog premierligaša (17 godina i 210 dana) još od 2013. godine kada se Rony Lopes (17 godina i osam dana) upisao u strijelce za Manchester City protiv Watforda.

Englezima nije trebalo dugo da "iskopaju" jedan zanimljiv detalj vezan za mladog Barryja iz 2013. godine.

- Upravo sam se vratio iz dosadne škole i dosadnih časova - napisao je Barry na društvenim mrežama prije sedam godina.