Šahovski turnir Šiprage 2022
Savić pobjednik grupe A, mlade snage dominirale u grupi B
Miodrag Savić iz Srbije pobjednik je 10. Memorijalnog šahovskog turnira "Luka-Šiprage 2022".
28.07.2022. u 12:18

Velemajstor iz Srbije osvojio je sedam bodova iz devet kola (pet pobjeda i četiri remija), a iza sebe je ostavio Zorana Jovanovića (Hrvatska) i Vladimira Bilića (BiH), koji su skupili po 6,5 poena (tabelu možete pogledati OVDJE).

Na B turniru, na kojem su nastupili šahisti sa rejtingom do 2100, pobjedničko postolje bilo je rezervisano za mlade snage, na kojem su mjesto zauzela dvojica kadeta.

Titulu je osvojio 14-godišnji FIDA majstor Sanjin Čulum sa osam bodova iz devet kola, dok je treće mjesto pripalo njegovom vršnjaku Muhamedu Šišiću, koji je imao isti broj bodova kao drugoplasirani FIDE majstor Miljan Miljković - 7,5 (tabelu možete pogledati OVDJE).

U grupi C, rekreativni turnir na vrtnom šahu, slavio je Halim Hutinović.

Turnir se igrao povodom dana Mjesne zajednice Šiprage, a nagradni fond iznosio je 10.000 KM.