Grupa C
Saudijci nisu uspjeli prirediti novu senzaciju: Poljaci odnijeli puni plijen, važan gol za Lewandowskog
Nakon što su u prvom kolu savladali Argentinu, reprezentativci Saudijske Arabije nisu uspjeli prirediti novu senzaciju.
26.11.2022. u 16:02

Bolja od Saudijske Arabije u meču drugog kola grupe C bila je Poljska rezultatom 2:0.

Igrala se 13. minuta kada su Saudijci imali veliku šansu. Tada je udarac Kannoa odbranio Szczesny.

Poljska je u 39. minuti došla do vodstva. Zielinski je iskoristio povratnu loptu Lewandowskog i doveo svoju selekciju u vodstvo.

Pet minuta kasnije nakon intervencije VAR-a dosuđen je penal za Saudijsku Arabiju.

Szczesny je sjajno odbranio udarac Al Buraidija iz jedanaesterca i spriječio da Saudijci dođu do izjednačenja.

U drugom dijelu na prvu priliku se čekalo u 55. minuti. Al Dawsari je odlično šutirao, ali je Sczesni ponovo spasio svoju reprezentaciju.

Milik je u 63. minuti mogao povećati prednost Poljske ali je njegov udarac otišao u prečku.

Tri minute kasnije Lewandowski je pogodio stativu.

Saudijci se nisu predavali. Al Dawsari je u 78. minuti propustio veliku šansu za izjednačenje.

Kazna za promašaje Saudijske Arabije stigla je u 81. minuti.

Lewandowski koristi veliku grešku Al Malkija i postavlja konačnih 2:0.

Ovo je za napadača Barcelone bio prvi gol na svjetskim prvenstvima, a nakon pogotka je zaplakao i pokazao koliko značaj predstavlja za njega.

U drugom meču ove grupe od 20 sati sastaju se Argentina i Meksiko.