Serie A
Sassuolo "izrešetao" mrežu Rome: Džeko postigao stoti gol za Vučicu
Roma je poražena na gostovanju kod Sassuola na Mapei stadionu rezultatom 4:2.
01.02.2020. u 22:37

Prvi put u ovoj sezoni je Vučica dozvolila da primi četiri gola, a sve je ličilo na pravu blamažu poslije 26 minuta igre kada je Sassuolo vodio sa 3:0.

Goste iz Rima načeo je Caputo u sedmoj minuti, a isti fudbaler devet minuta kasnije pogađa za 2:0.

U 26. minuti je Đuričić povisio na 3:0.

Roma se vratila u igru pogotkom Edina Džeke, jubilarnim stotim u dresu Vučice. On je u 55. minuti smanjio zaostatak na 3:1. Za Džeku je ovo bio desti gol u ovoj sezoni.

Roma je ostala sa igračem manje u 69. minuti kada je Pellegrini dobio drugi žuti karton.

Ipak, Vučica je samo tri minute poslije uspjela smanjiti na 3:2 preko Veretouta, koji je pogodio iz penala.

Nadu Rimljanima da mogu napraviti spektakularan povratak u sljedećem napadu ugasio je Boga za konačnih 4:2.

Roma je četvrta na tabeli sa 39 bodova, a Sassuolo na 13. poziciji ima 26 osvojenih bodova.