EURO 2020
Sarajlija bez recepta za strašne Azzurre: Italija u drugom krugu
Fudbalska reprezentacija Italije prvi je tim koji je osigurao učešće u osmini finala Evropskog prvenstva.
16.06.2021. u 22:51

Jedan od domaćina turnira je u 2. kolu grupe A u Rimu nadigrao Švicarsku rezultatom 3:0, što je drugi trijumf ekipe koju s klupe predvodi Roberto Mancini.

Dva pogotka na meču postigao je Manuel Locatelli, fudbaler Sassuola. Prvi put je Locatelli pogodio u 26, a do drugog pogotka na meču stigao je u 52. minuti. Konačan ishod postavio je Ciro Immobile u 89. minuti. Za italijanskog napadača ovo je drugi gol na EP.

Italija nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova uz gol-razliku 6:0.

Švicarska, na čijoj selektorskoj stolici sjedi Sarajlija Vladimir Petković, nije imala nikakve šanse protiv goropadne, rastrčane i raspoložene Italije.

Švicarci nakon dva kola imaju samo bod, a u posljednjoj utakmici grupne faze igrat će protiv Turske, koja je bez bodova. Italijani će odmjeriti snage s Velsom, koji ima četiri boda.

U osminu finala plasirat će se po šest prvoplasiranih i drugoplasiranih timova iz svake grupe, kao i četiri najbolje trećeplasirane selekcije.