Prijateljski meč
Sarajevo u Umagu srušilo Bugare: Handžić pogodio za trijumf protiv Levskog
Fudbaleri Sarajeva savladali su Levski iz Sofije u drugoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Umagu.
02.02.2021. u 16:09

Nakon ubjedljivog poraza od Domžala (1:4), izabranici trenera Vinka Marinovića danas su se prikazali u znatno boljem izdanju i slavili su sa 1:0 protiv bugarskog tima.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a prvak BiH gas je dodao u nastavku meča, kada je na teren ušao Benjamin Tatar.

To se isplatilo u 56. minuti kada je Handžić izašao sam ispred golmana Levskog, namjestio se i pogodio za vodstvo.

Četiri minute kasnije Bordo tim je imao još jednu stopostotnu priliku. Tatar je pobjegao odbrani Levskog, uposlio Đokanovića, kojem je golman Levskog sjajno odbranio.

Nekoliko minuta kasnije još jedan duel Đokanovića i golmana Levskog, a i ovaj put kao pobjednik izašao je čuva mreže bugarskog tima. Oremuš je ubacio sa desne strane, Đokanović je topovski šutirao, ali golman Levskog još jednom sjajno brani.