Prijateljski meč
Sarajevo u Butmiru uspješno položilo test protiv kakanjskog Rudara
U drugom pripremnom meču za nastavak sezone fudbaleri Sarajeva su s 3:0 savladali Rudar iz Kaknja.
27.01.2020. u 14:47

Bordo tim je susret počeo u sastavu: Kovačević, Hodžić, Kurdić, Lazić, Stanojević, Gavrić, Salčin, Rahmanović, Cruz, Milanović i Ahmetović.

Izabranici Vinka Marinovića poveli su u 18. minuti susreta, a strijelac vodećeg gola u meču koji se igrao u Trening kampu FK Sarajevo u Butmiru bio je Amar Rahmanović.

Golu Bordo sastava prethodila je dobra prilika za goste, no Kovačević je dobrom intervencijom spasio svoju mrežu.

S minimalnom prednošću Sarajevo je otišlo na pauzu, no poslije četiri minute igre u nastavku bilo je 2:0. Strijelac je bio Krste Velkoski.

Drugo poluvrijeme aktuelni prvaci počeli su u sastavu: Dizdarević, Salčin, Šerbečić, Dupovac, Šabanović, Đokanovic, Oremuš, Velkoski, Mustedanagić, Handžić i Tatar.

Do kraja utakmice mreža gostiju iz Kaknja zatresla se još jednom, ali strijelac nije bio niko od fudbalera Sarajeva već je Gačan postigao autogol.