Sarajevo se poravnalo sa Željom, remi u hercegovačkom derbiju
Fudbaleri Sarajeva došli su do druge uzastopne, a ukupno pete ovosezone pobjede u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
30.10.2022. u 18:56

Bordo tim je pod komandom Emira Obuće, privremenog trenera, nakon minimalnog trijumfa u Posušju, večeras u Zenici nadigrao Igman rezultatom 3:1.

Sarajevo se dosta namučilo da dođe do punog plijena protiv Konjičana koji su na Bilino polje izašli otvorenog garda.

Domaćoj ekipi vodstvo je donio Čataković u 13. minuti, a stvari na početak je vratio Alagić poslije lijepe akcije Igmana u 42. minuti.

Za 2:1 je pogodio Džafić golom u 64. minuti. Asistenciju je uknjižio Čataković.

Konačan ishod postavio je Mustafić u nadoknadi vremena. Bio mu je ovo prvi pogodak u dresu Sarajeva.

U drugom duelu, hercegovački rivali Široki Brijeg i Zrinjski remizirali su u derbiju na Pecari rezultatom 1:1.

Sve zanimljivo viđeno na ovom meču viđeno je u pet minuta drugog poluvremena.

Poveo je Široki golom Mašića u 67. minuti, a Zrinjskom je poravnanje donio Jakovljević u 72. minuti.

Zrinjski je ostao lider na tabeli sa 33 boda, a Široki na drugom mjestu ima 29 bodova. Slijedi Borac sa 27, Željezničar i Sarajevo imaju po 25, a Velež 22 boda.

Jedini preostali meč 16. kola Premijer lige sutra od 14 sati u Srebreniku igraju Tuzla City i Željezničar.