Sarajevo rame uz rame sa Željom, Zrinjski razočarao navijače u hercegovačkom derbiju
Sarajevo sada ima 23 boda, isto koliko prvoplasirani Željezničar
29.09.2019. u 17:52

Fudbaleri Sarajeva stigli su danas do prve gostujuće pobjede i tako se na tabeli poravnali sa gradskim rivalom, ekipom Željezničara.

Bordo tim je trijumfovao protiv Mladosti u Doboju kod Kaknja sa 3:0 u duelu 11. kola Premijer lige BiH.

Golove za goste postigli su Milanović u 10., Ahmetović u 33. i Rahmanović u 88. minuti.

Vrijedi istaknuti i da je u finišu prvog poluvremena kapiten Sarajeva Krste Velkoski propustio realizirati penal, odnosno njegov udarac je odbranio mladi golman Tarik Abdulahović.

Mladost je duel završila s deset igrača, nakon što je Branko Bajić zaradio isključenje u sudijskoj nadoknadi.

Sarajevo sada ima 23 boda, isto koliko prvoplasirani Željezničar, ali tim sa Grbavice ima bolju gol-razliku.

Mladost je ostala na osam osvojenih bodova i nalazi se u zoni ispadanja, na 11. poziciji.

U hercegovačkom derbiju Široki Brijeg je zasluženo slavio protiv Zrinjskog sa 3:1 Pod Bijelim brijegom, što je za Plemiće prvi ovosezonski domaći poraz.

Gosti su poveli preko Ćorića u 17. minuti, a Lendrić je poravnao pet minuta kasnije.

Širokobriježani preko Bagarića u 82. minuti ponovo stižu do prednosti, a u 90. minuti Cipetić postavlja konačan rezultat.

Zrinjski je ostao na 19 osvojenih bodova i zauzima četvrto mjesto, a Široki je šesti sa 14 bodova na kontu.