PLBiH
Sarajevo pregazilo Zvijezdu i preuzelo vrh, remi u komšijskom derbiju
Ekipa Sarajeva odigrala je još jednu efikasnu utakmicu i osvojila nova tri boda.
25.08.2018. u 22:49

Ekipa Husrefa Musemića je u meču sedmog kola Premijer lige BiH u Ugljeviku savladala Zvijezdu 09 rezultatom 4:0.

Gosti su u Ugljevik stigli bez suspendovanih Mujakića, Stanojevića i Velkoskog, a na prvi pogodak su čekali do 28. minute. Mrežu domaćih efektno je pogodio Tatar, potvrdivši da nastupa u sjajnoj formi. Bio je ovo za krilnog napadača četvrti gol u sezoni.

Deset minuta kasnije Sarajeva je uduplalo prednost. Ahmetović je sjajno glavom matirao Dejanovića. I napadač Bordo tima igra u sjajnoj formi, a nakon hat-tricka protiv Zrinjskog u prošlom kolu, ovo mu je peti ovosezonski pogodak.

Sjajno prvo poluvrijeme Sarajeva zaključio je Amar Rahmanović golom u 45. minuti za 3:0.

Rahmanović je dobru partiju krunisao drugim golom na meču za konačnih 4:0 u 55. minuti. Bio je to i konačan rezultat.

U drugom duelu koji je odigran u istom terminu Mladost i Čelik su podijelili bodove u komšijskom derbiju. Dvoboj u Doboju kod Kaknja okončan je rezultatom 1:1. Čelik je poveo golom Jurine u 65. minuti, a Mladost je poravnala preko Mujagića u 89. minuti.

Od 19 sati igraju Sloboda i Radnik, a današnji program bit će zatvoren susretom Zrinjski - Tuzla City od 20 sati.

Sutra igraju GOŠK - Široki Brijeg i Željezničar - Krupa.