Sarajevo povelo pa spašavalo bod: Remi na Tušnju uz dvije sporne odluke Petrovića
Tuzla City i Sarajevo remizirali su u prvoj utakmici 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
07.05.2021. u 17:49

Susret na Tušnju završen je rezultatom 1:1.

Sarajevo je povelo u 22. minuti golom Mustedanagića nakon asistencije Fanima.

Uzbuđenja nije bilo do finiša prvog dijela, kada Džafić u 42. minuti udarcem sa distance lijepo pogađa mrežu Kovačevića za 1:1.

Gosti su na startu drugog dijela, u 49. minuti, ostali s igračem manje. Oremuš je na sredini terena faulirao Doffa, a arbitar Petrović pokazao mu je direktan crveni karton. Prestrogo, ili ne, neka odluče sudijski autoriteti.

Tuzla City je do kraja pokušavao iskoristiti brojčanu nadmoć, imao nekoliko dobrih prilika za preokret i pobjedu, ali Vladan Kovačević briljirao je na golu Sarajeva.

Gosti su u 84. minuti tražili penal poslije duela Hebibovića i Lučića, ali arbitar Petrović se nije oglasio.

Sarajevo na prvom mjestu ima 57 bodova, tri više i utakmicu više od drugoplasiranog Borca. Banjalučani svoj meč igraju sutra i imaju priliku da se bodovno poravnaju s Bordo timom. Tuzla City je šesti sa 46 bodova.