Premijer liga
Sarajevo pobjedom protiv Posušja nastavilo borbu za plasman u Evropu
Fudbaleri Sarajeva savladali su u Doboju kod Kaknja ekipu Posušja sa 3:1 u posljednjem meču 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
20.03.2023. u 14:44

Bordo tim je na otvaranju meča prijetio preko Kyeremeha i Čatakovića, ali je nedostajala realizacija.

Kyeremeh u 37. minuti šalje loptu u mrežu Posušja, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Gosti su u prvom poluvremenu prijetili preko Jovića.

Izabranici Mirze Varešanovića proigrali su u drugom dijelu.

Čataković u 54. minuti sjajno šutira iz slobodnog udarca, ali je stativa bila saveznik gostujućeg tima.

Sarajevo do vodstva dolazi u 60. minuti. Bešlić u šesnaestercu ruši Guliashvilija, a siguran sa 11 metara bio je Čataković.

Samo pet minuta kasnije Martinović povećava prednost Bordo tima.

Rezervista Ziljkić lijepim golom u 83. minuti pogađa za 3:0.

Utješni pogodak za Posušje postavio je Marković majstorskim udarcem u 91. minuti.

Ziljkić je u 93. minuti mogao doći do svog drugog pogotka na današnjem meču, ali je pogodio prečku.

Izabranici Mirze Varešanovića su ovom pobjedom nastavili borbu za plasman u Evropu naredne sezone

Bordo tim sada ima 32 boda, što je dovoljno za šestu poziciju na tabelu. Peti Velež ima samo dva boda više od ekipe sa Koševa.

Posušje je osmo sa 24 boda, samo tri više od posljednjeg Igmana.